Ziua Portilor Deschise la Inspectoratul de Urgentă „Vlasca”

Primăria Municipiului Giurgiu informează cetăţenii cu privire la sărbătorirea celei de-a 166-a aniversare a „Zilei Pompierilor din România”.
În acest sens, Inspectoratul de Urgenţă „Vlaşca” al Judeţului Giurgiu organizează mâine, 12 septembrie 2014, „Ziua Porţilor Deschise”.
Evenimentul se desfăşoară la sediul inspectoratului subunităţilor din subordine, respectiv Detaşamentul de pompieri Giurgiu, Detaşamentul de pompieri Bolintin Deal, Garda de Intervenţie nr. 2 Colibaşi, Garda de Intervenţie nr. 3 Roata de Jos, Punctul de Lucru Mihăileşti, unde se va prezenta tehnica de intervenţie din dotare.
Cu acest prilej aniversar Serviciul Voluntar din cadrul Primăriei va desfăşura în cursul zilei de astăzi, 11 septembrie, o acţiune de informare preventivă în domeniul situaţiilor de urgenţă la gospodăriile populaţiei.

Ultima modificare: 11.09.2014 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Invitatie la inaugurarea Colegiului National “Ion Maiorescu”